JUDĖTI. TOBULĖTI. ATRASTI.
+370 670 30061
JUDĖTI. TOBULĖTI. ATRASTI.
+370 670 30061

Surya Namaskara (Saulės pasveikinimas)

Tai dinamiška asanų (kūno padėčių) seka, kai judesys derinamas su kvėpavimu. Ši seka paruošia kūną ir protą tolimesnei asanų praktikai.

Nauda kūnui:

Saulės pasveikinimas gerina kraujo cirkuliaciją visame kūne, sutepa sąnarius, gerina širdies darbą. Vienintelė užlaikoma asana Saulės pasveikinimuose yra Adho mukha svanasana (iš sanskrito kalbos išvertus adho reiškia žemyn, mukha – veidas, o svanasana – šuo, ši asana gerai žinoma kaip ,,Šuo žemyn“ padėtis). Šioje padėtyje pasiliekama 5 kvėpavimus. Ši asana stiprina kojas ir rankas, tempia nugarą, sausgysles, blauzdas ir pėdas, gerina virškinimą bei energizuoja kūną. Taip pat nuramina protą, padeda numalšinti nerimą bei lengvą depresiją, padeda nuo nuovargio, nugaros skausmo bei nemigos.

Nauda protui:

Atliekant saulės pasveikinimus kvėpuojama giliu, ošiančiu gerklėje ujjayi kvėpavimu. Kvėpavimas yra tarsi tiltas, jungiantis kūną su protu, taip sukuriant erdvę ramiai meditacijai judesyje. Leiskite protui sekti Jūsų kvėpavimą, ir kai jaučiate, kad pradėjote kažką intensyviai galvoti, sugrąžinkite proto dėmesį į kvėpavimą. Praktikuodami būkite čia ir dabar ir mėgaukitės akimirka, sekite kvėpavimą ir atsipalaiduokite.

Related Posts

Leave a Reply